Kripto Para Cazibesi, Bitcoin Mucizesi

Dijital çağın geçerli para birimi olarak piyasaya sürülen Bitcoin, çıkışından sonra ancak 2017 yılında tam manası ile algılanmaya başlandı. Temelleri 80’li yıllarda atılan ve kimsenin çok da anlamadığı kripto sistem, esasen tarihsel bilgi aktarımı sayılabilir. Yüzyıllarca kullanılan ”gizli haberleşme” yöntemi olan kriptoloji kullanılarak oluşturulmuş, profesyonel bir yazılım bütünüdür. Yüzyılın başarısı aslında Bitcoin’in piyasa değeri ya da Dünya çapındaki maddi gücü değildir.

Bitcoin’in gerçekte var olmadığı halde, bu denli değer kazanması ve kitleleri ardından getirmesi gerçek anlamda ”çağın başarısı” olarak kabul edilebilir.

Bitcoin Temel Özellikleri Nelerdir?

Bitcoin nasıl kazanılır sorusuyla yaklaşan tüm yatırımcılara, sadece para kazanma mevzusundan bahseden Bitcoin, gerçekte varoluş amacını ancak ”Crypto” çözebilenlerle paylaşıyor. Temel sistemde, global para transferi sağlanıyor. Bir noktadan farklı bir noktaya, sanal sistemler aracılığı ile para gönderimi yapılıyor.

Bitcoin al sat yapmak, yeni neslin en geçerli birimidir. Finansal para piyasalarında Bitcoin para kazanma yöntemleri, borsa yoluyla, madencilik yoluyla veya yatırım yaparak kazanılıyor.

Her geçen gün değerlenen ve internet kullanan herkese ulaşmayı amaçlayan Bitcoin, insanlık tarihi kadar köklü bir sistem üzerine kurulmuştur.

Ana konu ”şifreleme” çalışma prensibi ”kodlama” olarak tasarlanan bir sistemdir. İnternet üzerinden geçiş noktaları tutularak, ağ örülmesi ve gizli kodlar aracılığı ile transfer sağlanmasıdır. Temel özelliği açık kaynak kodlu sistem olsa da, en karakteristik özelliği; ” görünen ardındaki görünmeyen” sisteminde dayanır. Yani madenciler, kripto çözerek transferi sağlar, Bitcoin para kazanma yöntemleri sunularak, maden bahşişleri kazanırlar. Ve tüm transferler, web tabanına açık olarak kaydedilir. Bu görünen yüzüdür. Noktalar arası kodlama transferi ile kriptolojik başarı sağlanır. Bu kısmını da ancak Bitcoin tasarımcıları, üreticileri, gerçek yazı mühendisleri bilebiliyor.

Bitcoin Nasıl Para Kazandırır?

Bitcoin al sat yapmak, en kolay Bitcoin kazanma yöntemidir. Bitcoin resmi web sitesinden dijital cüzdan alarak, kripto para biriktirmeye- kazanmaya- yatırımlarla Bitcoin artırmaya başlayabilirsiniz. Durduğu yerde bile değer kazanan, her saniyesi milyonlarca dolardan daha değerli olan kripto birim, Bitcoin nasıl kazanılır merakında olan kullanıcılar için çeşitli öneriler sunuyor.

Oyun platformlarına üye olmak ve oyun oynayarak Bitcoin kazanmak, basit yöntemlerden biridir. Bitcoinin alt birimi olan Satoshi veren oyun sitelerinde, daha fazla oyun daha fazla Bitcoin demektir. Özellikle yeni kurulan oyun- casino siteleri, Bitcoin vererek tanıtımlarına katkı sağlıyorlar.

Herkesin son dönemde olmak istediği ”Madencilik” sisteminde ise; bilişim- yazılım- bilgisayar teknolojileri kullanımınızı iyiyse, Bitcoin yatırımcısı olabilirsiniz. Bilgisayar donanımı ile evden ”Miner” olabilmenin püf noktaları Bitcoin tarafından sunuluyor. Para transferleri arasındaki geçişi sağlayan noktalardan biri olarak, Bitcoin kazanabilirsiniz.

Blok zinciri yani ”blockchain” yazılımında madenci olmak, Bitcoin kazanma yöntemleri arasında en ideal olanıdır. Deha, zeka, analitik düşünce becerisi ve pratik kripto/ şifre çözme yetenekleriniz var ise Bitcoin’e direkt katılarak, yeni çağın kriptoneri olabilirsiniz.

Related posts