Kişisel Gelişim Kurslarının Maliyeti Ne Kadardır ?Hızlı 

Kişisel Gelişim Kurslarının Maliyeti Ne Kadardır ?

KİŞİSEL GELİŞİM MALİYETİ

Kişisel Gelişim Kurslarının Maliyeti Ne Kadardır ? Günümüzde kişisel gelişim sektörü çok boyutlu olarak yol almaktadır. Bunun en büyük sebebi çok geniş bir yelpaze olması ve herkesin farklı alanlarda kendini geliştirmek istemesidir. Örneğin sunum yapacak insanlar kendilerine topluluk önünde konuşma eğitimi alırken, iş hayatında ya da okul hayatında yoğun stres yaşayan kişiler stresle başa çıkma teknikleri üzerine eğitim almaktadır. Tabi bu eğitimlerin bir de maliyetleri var. İnsan sormadan edemiyor bu eğitimler işe yarıyor mu? Ve kişisel gelişim kurslarının maliyeti ne kadardır?

 Eğitim Koçluğu

Eğitim koçları ya da diğer adıyla öğrenci koçluğu öğrencilerin okul hayatında yaşadığı zorlukları aşma konusunda kendilerine yardımcı olmaktadır. Öğrencinin okulla ve ailesiyle iletişim koordinasyonu kurarak başarıda adım adım yükselmesini sağlar. Maliyeti 500tl ile başlar yukarı sınırları 3000tl kadar varabilir.

 Nlp Koçluğu

Bu eğitmenler size davranışlarınızı, düşüncelerinizi yönetmenize yardımcı olur. Nlp (Neuro Linguistic Programming) size ayrıca başarılı insanların nasıl davrandığını nasıl düşündüğünü modelleyerek sizin de onlar gibi başarılı olmanızı sağlamaya çalışır. Bu eğitimin de maliyeti ortalama 2500tl ile 3500tl arasında değişim göstermektedir.

 Hızlı Okuma Eğitimi

Bu eğitim günümüzde çok rağbet görmektedir. Özellikle hayatın çok hızlı aktığı ve hiçbir şeye vaktimizin kalmadığı zamanlardayız. Bu yüzden de insanlar az vakitte daha fazla şey okumak istiyorlar. Bu eğitim de insanlara bunu vadettiğini söylüyor. Hızlı okuma programlarının ücretleri de ortalama 1000tl ile 2000tl arasındadır.

 Hafıza Eğitimi

Hafıza eğitimleri öğrencilerin en çok kendini geliştirmek istedikleri alanlardan biridir. Okulda bir sürü formül, kelime ezberlemeleri gerekiyor. Özellikle fotografik hafıza eğitim programları öğrencilere bu konuda en büyük yardımcıları. Hafıza eğitim masrafları da günümüzde ortalama 1500tl ile 2500tl arasındadır.

Related posts