Dekorasyonda Yeni Trendler Hangileridir

Ruhumuzun Aynası Tasarım Modası

Oturduğumuz mekan ruhumuzu yansıtıyor. Hepimiz bu yansımayı en saf haliyle aynı zamanda modaya uygun olarak yakalayabilmek için dekorasyonda yeni trendler hangileridir diye merak ediyoruz.

“Typo” yazı karakterinin modaya dokunma dönemi başladı. Mekan sahiplerinin enerjisini yansıtan biblolar, harfli aydınlatmalar, notlu paspaslar, duvar stickerları bu sene oldukça revaçta. İkonik sadelik tercih edilerek temel ihtiyaçlar daha fonksiyonel kullanılıyor.

 Doğallıktan Yana Mekanlar

Doğal ve cilasız mobilyalar, ahşap aksesuarlar mekanlarda yerlerini alıyor. Country still evlerde doğallık ambiyansı oluşturabilmek için kütükler tercih ediliyor. Fengshui’ye göre evin enerjisini temizleyen amatist, guartz gibi doğal taşlar en çok ilgi gören aksesuarlar arasında. El emeği göz nuru tasarımlar bu sene önem kazandı. Fonksiyonel doğallık modasıyla yerel değerlerin korunması hedefleniyor. Dantel desenlerini cam tabaklarında kabartma olarak, kolalı dantelleri abajur başlığı olarak görebileceğiz. Vazoların içerisinde yapraklar ve yaprak desenli yastıklarla da doğallıkla iç içe bir moda anlayışı yansıtılıyor.

 Alışılmışın Dışında Bir Moda

Bu senenin en yeni modası olarak kadife kumaşıyla karşılaşıyoruz. Oldukça yoğun ilgi görüyor. Kadife giydirilmiş duvarlar, kadife uzun masa örtüleri, kadife perdeler alışılmışın dışında ama hoş bir görüntü oluşturuyor.

 Renk Uyumu

Pastel renkler içerisinde metal parlaklıklar kullanılarak değişik bir renk uyumu sağlanıyor. Geçtiğimiz yılların modası olan deniz mavisi yerini yeşile bırakıyor. Tabiatın rengi yeşil siyah beyaz hasırlar üzerinde kombinlenip hem doğallık hem de sadelik oluşturuluyor. Klasik altın rengi ve gümüş dokunuşlar ilgi çekenler arasında. Bakır tonları ise geçtiğimiz yıllara nazaran gördüğü ilgiyi kaybetti.

Kısacası bu senenin tasarım modası gerçek anlamda ruhumuzu yansıtıyor. Yaşam enerjimizi ikiye katlayarak doğayla uyum içerisinde “oh be” deyip nefes almamızı sağlıyor ve dengemizi yerine getirmeye yardımcı oluyor.